header_8.jpg

Dětský MTB Cup - Aktuality

Aktuality

Finále SpinFit Dětského MTB cupu 2015

          Osmý ročník SpinFit Dětského MTB cupu je již historií. V Liberci – Lidových Sadech proběhlo letošní finále. Na technicky náročných tratích se rozdávaly dvojnásobné body do celkového hodnocení seriálu. Podzimní počasí přálo a tak většina dětí si pěkně zazávodila. Čekání na vyhlašování nejlepších si děti krátily na překážkové dráze nebo tréninkem s karatisty z klubu SHOKOKAN Liberec. Po slavnostním vyhlášení a předání medailí, diplomů a cen pěti závodníkům v každé kategorii se všechny děti, které absolvovaly minimálně šest závodů ze sedmi, těšily na bohatou tombolu, ve které již tradičně nejlákavější cenou bylo kolo AMULET.

           V sedmi závodech letošního ročníku 2015 se zúčastnilo 1115 dětí ve 13 kategoriích. Více obsazované byly mladší ročníky. Nejmenší konkurence byla naopak v nejstarší kategorii chlapců a dívek.  Tento cyklistický seriál pro děti od 2 do 14 let zaznamenává stále rostoucí zájem mladých cyklistů. Jednotlivé závody mají stále vyšší sportovní i technickou úroveň. Letošní ročník tohoto seriálu potvrdil, že jsme se vydali správnou cestou a že má cenu pořádat samostatné MTB závody pro děti.  Našim cílem  je proto nadále nabízet  aktivní sportovní zážitek mnohdy pro celou rodinu, v pohodové atmosféře a příjemném prostředí.

           Celá tato snaha by se nesetkala s tímto úspěchem, bez významné podpory sponzorů a ochotě mnoha lidí. Na prvním místě děkujeme Libereckému kraji, který již sedmým rokem tuto akci podporuje. Mezi další důležité sponzory patří KOFOLA, TERMIZO, VZP, PRECIOSA Jablonec nad Nisou, REALITY PLUS, MOBIL PLUS, AMULET, ZOO Liberec, ABEL, ENERVIT, DIRECT ALPINE , LIBERECKÁ TEPLÁRNA další. Všem proto mnohokrát děkujeme a budeme se těšit na spolupráci i v dalších letech.

           Dětem i rodičům děkujeme za účast v letošním ročníku. Přejeme parádní zimu a začátkem příštího roku sledujte naše stránky, kde se dozvíte podrobnosti již o 9. ročníku SpinFit Dětském MTB cupu 2016.

Finale - Libere...
Finale - Liberec Finale - Liberec
Finale - Libere...
Finale - Liberec Finale - Liberec
Finale - Libere...
Finale - Liberec Finale - Liberec
Finale - Libere...
Finale - Liberec Finale - Liberec

Velké finále dětského MTB cupu 2011 je za námi

V sobotu 3.9.2011 se v Chrastavě u Liberce uskutečnil šestý, finálový závod ze seriálu Dětského MTB cupu Libereckého kraje. Za krásného počasí si 175 dětí zazávodilo na perfektně připravených tratích. Všechny děti ze čtrnácti kategorií sváděly nelítostné boje. Přehledná trasa pro bobíky na stadiónu umožňovala rodičům sledovat svoje ratolesti v průběhu celého závodu. Trasy starších dětí směřovaly na louku za stadión, kde museli všichni účastníci předvést své cyklistické dovednosti. V některých kategoriích byli vítězové zřejmí od prvních metrů, v jiných kategoriích se sváděli urputné boje. Po závodech si děti mohly vyzkoušet jízdu zručnosti nebo na oplátku fandit svým rodičům, kteří v mnoha případech si s dětmi vyměnili úlohu a stali se také závodníky na jedné ze čtyř tras, které byly připraveny pro dospělé.

Číst dál...

5.závod Dětského MTB Cupu Libereckého kraje ve Vesci je za námi

5.závod Dětského MTB Cupu Libereckého kraje ve Vesci je za námi

Za příjemného letního počasí se jel 5. závod Dětského MTB Cupu. Závodu se zúčastnilo 170 dětí a ani krátká přeháňka nemohla dětské cyklisty odradit od odhodlání, utkat se svými soupeři na nové trati poháru, kterou pořadatelé připravili ve sportovním areálu Vesec v Liberci. Od jarního závodu byla nová trasa techničtější a kompaktnější a děti si mohly vyzkoušet technické dovednosti, které si během jara na námi pořádaných akcích mohly osvojit. Soudě podle mnoha ohlasů se Vám trasa líbila a to je pro nás velké zadostiučinění.

Číst dál...

4.závod Dětského MTB Cupu – Boleslawiec(Polsko)

4.závod Dětského MTB Cupu – Boleslawiec(Polsko)

V sobotu 4.6.2011 jsme měli velkou premiéru v podobě pořádání mezinárodního cyklistického závodu, který se konal v polském Boleslawci. Do samotného startu jsme měli jednu velkou nezodpovězenou otázku, jestli to bylo správné rozhodnutí, pořádat dětský závod tak daleko od Liberce, na poměrně náročné trase. Průběh závodu, výkony účastníků, výborná spolupráce s partnerským cyklo oddílem v Boleslawieci a parádní počasí, dalo jednoznačně kladnou odpověď.

Číst dál...

3.závod v Lidových sadech

3. závod ze seriálu MTB Cupu, konaného 28.5.2011 v Liberci - Lidových sadech je úspěšně za námi. Na startu se sešlo 165 dětí, které se těšily po téměř měsíční pauze na další cyklistické klání. Počasí, které od pátku trochu zlobilo, se v sobotu ráno umoudřilo a bylo přímo ideální pro podání výborných cyklistických výkonů. Zázemí závodu bylo v zahradě Parku kultury a oddechu, kde od osmi hodin probíhala prezentace mladých závodníků. Děti si zde mohly vyzkoušet trasu zručnosti na vypůjčených kolech od firmy AMULET.

Číst dál...

Závod ve Vesci potvrdil stoupající popularitu Dětského MTB CUPu Libereckého kraje

246 dětí se zúčastnilo druhého závodu Dětského MTB CUPu Libereckého kraje, který se konal v neděli 1.5. ve Sportovním areálu ve Vesci, pod záštitou zástupce hejtmana, pana Radka Cikla. Slunečné, ale větrné počasí přivítalo dětské účastníky a jejich doprovod. V krásně připraveném areálu panovala opravdu závodní atmosféra. Díky maratónu pro dospělé, se mohli mladí cyklisté na stadiónu potkávat s opravdovými profesionály. Často se stávalo, že dospělí závodníci se nechali unést dramatičností dětských soubojů a fandili, co jim síly stačily. Děti závodily ve 14 kategoriích, rozdělených podle věku a podávaly opravdu výborné výkony.

Číst dál...

Dětský MTB Cup

Dětský MTB Cup

Language Selection

Czech English German Polish

Fotogalerie Závody

SpinFit ©2010 - 2013.
Vechna práva vyhrazena.